fbpx
LOOMALE PAI
Kes on Karolin?

Kes on Karolin?

Minu nimi on Karolin ja ma olen Eestis tuntud ja kogenud loomamassöör. Samuti olen ma üdini maalaps ja alati nautinud loomadega suhtlemist. Võib öelda, et isegi rohkem, kui inimestega. Miks? Loomad on hinnanguvabad ja nende seltsis on kerge olla. Nii hobused kui ka koerad on tegelikud suured tervendajad ja nad suhtlevad meiega läbi energia. Nii ka mina tunnetan nende olekut läbi energia, mis aitab mul nendega kiirelt head kontakti ja usaldust luua.

Karolin neljakäpalise sõbraga

Minu suurimaks neljakäpaliseks sõbraks on 10-aastane alaska malamuudi preili Helly, tänu kellele Loomale Pai sai loodud. Ta oli koer, kes ei olnud harjunud puudutustega ja peale 9 kuud tema peal praktiseerimist sai temast muster massaažikoer. Keerab näpuliigutuse peale külge;)  

Tänu järjepidevatele massaažidele hoian ta kehal silma peal ja saan sekkuda, kui miskit valulikku või pinges tundub. Ta on terve, rõõmus ja tema kehal on kerge olla. Oleme tänu massaažidele saanud lahti mitmetest lonkamistest ja erinevatest valudest. Tema on minu kõige suurem inspiratsioon Loomale Pai edendamisel.

Soovin väga, et minu juurde jõuaksid loomaomanikud, kes teavad, et looma omamine ja tema kehast hoolimine käivad käsikäes. Koer või hobune, kes saab regulaarselt massaaži, käib kindlasti vähem loomaarsti juures, tal on vähem valusid ja pingeid kehas, võistlussooritus paraneb ning üks, mis kindel – vigastused vähenevad. Ennetus on võti ja massaaži käigus võib leida ka mitmeid kasvajaid, patella luksatsiooni muresid või saadan su lausa düsplaasia võimalikkust kontrollima. Olen mitmeid omanikke päästnud varases staadiumis haigusnähtudega operatsioonist, saates nad kiirelt veterinaaride juurde. 

Novafon ravi

Olen kestev õppija ja õpin loomadelt iga päev midagi uut, samuti läbin nii Eesti kui erinevate välismaa spetsialistide koolitusi, et koerte ja hobuste keha paremini tunnetama õppida.

Massaažiseanssidel kasutan erinevaid sekkumisi, nii vibratsiooniteraapiat, kui ka klassikalise massaaži tehnikaid, samuti refleksoloogiat ja aroomiteraapiat, kasutades seanssidel eeterlike õlide segusid.

Minu teekond

Minu lapsepõlve unistus oli saada loomaarstiks. Kuna mulle ei meeldinud mõte loomi lahti lõigata ja verega tegeleda, siis loobusin sellest ametist. 

Nii omandasin ma hoopis Tartu Ülikoolis magistrikraadi sotsiaalteadustes. Töötasin aastaid lastega, töötan lastelaagrites siiani. 

Elu viis mind mõned aastad tagasi aga sinna kohta, kus ma hakkasin huvi tundma enda kehaga kontakti loomise, erinevate energeetiliste kehatehnikate vastu. Seejärel leidsin enda jaoks loomamassööri eriala. Kuulasin oma sisetunnet ja asusin õppima. Järjest enam koertega töötades tundsin seda kerget tunnet, mis oma tööd tehes valdama peakski. Ja siin ma olen- sain, mis soovisin ja töötangi loomadega. Jess!

  • Koertemassaaži õppisin Põlistarkuste ja Rahvaravi Koolis, eesti tuntud veterinaararsti ja kutseõpetaja Irina Bukk’i käe all 2020. aastal. 
  • Samuti läbisin Irinaga hobusemassööri koolituse individuaalkoolituse korras 2021.aastal
  • Helilainete- ja sagedusteraapia Novafoni koolituse läbisin 2021 aastal
  • Alustasin õpinguid 2022 a. septembrist ka tuntud Usa veterinaari ja massaažiterapeudi dr Angelique Barbara käe all kaugõppes ja nüüdseks peale 6 kuud intensiivset inglise keelset õpet, olen sertifitseeritud Canine Myo Manipulative Functional Therapist ja ühtlasi ka USA international Association of Animal Massage and Bodywork (IAAMB) ühingu liige. 
 
Praeguseks teen tihedalt koostööd mitmete koerteklubide- ja salongidega, käin võistlustel ja üritustel massaaži tegemas ning teen ka palju koolitusi seoses koerte kehateadlikkuse tõstmisega. Minu artikleid on avaldatud korduvalt Delfi Lemmiku portaalis, lisaks Sakalas , Virumaa Teatajas, Pärnu Postimehes, SL Õhtulehes, Kutsutud on korduvalt ka Õhtu saatesse ja Käpakäigule esinema. Samuti oli teleesinemine 2023a juunis Terevisioonis.